SZKOLENIA, kursy, warsztaty decoupage i scrapbooking - Gdańsk.


Chcesz nauczyć się od podstaw decoupage lub scrapbookingu?
Nauczyć się czegoś nowego, poznać radość stworzenia własnymi rękami?
Nie musisz mieć żadnych szczególnych zdolności !!
ZAPRASZAM DO SIEBIE NA KAMERALNE WARSZTATY.

W warsztatach uczestniczą osoby W KAŻDYM WIEKU, gimnazjalistki, studentki, młode mamy, dojrzałe kobiety, panie na emeryturze, szukające nowej drogi samorealizacji - czekamy też na Panów! Nie obawiaj się, to na pewno zajęcia także dla Ciebie :))- - - - - - - - - - - - - NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA - - - - - - - - - - 

w odpowiedzi na trafiające do mnie zapytania informuję:
podane ceny sa kosztem całkowitym zajęć (obejmuja koszt materiałów, zajęć, słodkiego poczęstunku)
wykonane prace pozostają własnośćią uczestników


23.01 - sobota, godz. 11.00 - "Pisanki decoupage na wydmuszkach gęsich." 95zł
5-6.02 - piątek/sobota - "Pisanki dla cierpliwych, z wypukłymi reliefami." 180zł
12.02 - piątek 17.00 - "Twój notes - scrapbooking, mixed media". 110zł
20.02 - sobota 11.00 - "Art Journal dla poczatkujących - przekonaj się, że to zabawa także dla ciebie :)" 95zł
27.02 - sobota 11.00 - "Farby kredowe, przecierki - decoupage" 110zł
04.03 - piątek 17.00 - "Scrapbooking - kartki Wielkanocne; podstawy tworzenia kartek."
05.03 - sobota 11.00 - "Wydmuszki - farby kredowe i transfer" 95zł
12.-03 - sobota 11.00 - "Pisanki - decoupage na tkaninie" 95zł

(opisy zajęć ze zdjeciami poniżej)

pod koniec lutego powinny pojawić się też zajęcia z cyklu "SPOTKANIE NA PLOTKOWANIE" 
Spotkania ok, 1,5h na których tworzymy prostsze projekty. Jest to też forma "podziękowania" dla moich stałych klientek za wieność w przychodzeniu wa zajęcia. Koszt każdego spotkania dla osób, które były już na 3 pelnowymiarowych warsztatach - 35zł, dla pozostałych osób 75złTRANSFER WYDRUKÓW i ZDJĘĆ na przedmioty drewniane
oraz użycie papierów scrapowych do zdobienia pudełek, komódek itp.
 16.01 sobota godzina 11.00 


      

Transfer wydruków to bardzo przydatna technika, szczególnie jeżeli chceny przenieść na zdobiony przedmiot samodzielnie wydrukowany motyw, zdjęcie czy napis albo dedykację. Na tym warsztacie zapoznamy się też z możliwościa zdobienia przedmiotów drewnianych przy pomocy papierów do scrapbookingu (często wykorzystuję tę metodę w zdobieniu komódek, kuferków (zdjęcia poniżej).  Transfer wydruków jest też często wykorzystywany w zdobieni przedmiotów w stylu shabby chic. Ozdobimy drewniane pudełko wydrukiem z drukarki, ale metodę której się nauczysz będziesz też mógł wykorzystywać do transferowania własnych zdjęć.
czas trwania ok.3,5h, cena 95zł
przykłady zastosowania papierów scrapowych w zdobieniu przedmiotów drewnianych:
http://retrodrobiazgi.blogspot.com/2013/01/komodka.html
http://retrodrobiazgi.blogspot.com/2014/03/decoupage-ze-zoceniami.html
http://retrodrobiazgi.blogspot.com/2013/06/transferowe-pudeko.html
http://retrodrobiazgi.blogspot.com/2012/01/kuferek-vintage.htmlPISANKI decoupage na wydmuszkach gesich.
23 stycznia sobota godzina 11.00

    

Pisanki na wydmuszkach gęsich to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych form jakir zdobimy techniką decoupage. Praca nad nimi daje sporo satysfakcji a jednocześnie stanowią idealną ozdobę domu oraz niesamowicie wdzięczny prezent. Można zdobić je bez końca - gwarantuje, że niewiele z nich zostanie w Waszym domu po wizycie rodziny czy znajomych ;) Dlatego zaczynamy je zdobić tak wcześnie - aby dać sobie sporo czasu i móc oddawać się tej pracy w spokoju i bez pośpiechu.
Na tych warsztatach będziemy zdobić w miarę prostymi (ale bardzo efektownymi) technikami. Nie będziemy wykonywać pisanek lakierowanych na wysoki połysk (te będą na warsztatch dwudniowych) - ale chętnym osobom z pewnością wyjaśnię jak to zrobić. Zajęcia odpowiednie także dla osób początkujących.
czas trwania ok.3,5h, cena 95zł


PISANKI dla cierpliwych 
decoupage na wydmuszkach gesich - wypukłe reliefy, wysoki połysk.
5, 6 luty
piątek godz. 17.00 część 1
sobota godz. 11.00 część 2

     

Tym razem zajmiemy się bardziej pracochłonnymi pisankami, wymagającymi sporo cierpliwości. Nie są potrzebne wysokie wcześniejsze umiejętności, ale dobrze by było aby uczestnicy znali już podstawy decoupage i zasady naklejania motywów na wypukłe powierzchnie. Kurs trwa dwa dni - ponieważ reliefy oraz lakierowanie na wysoki połysk wymagają "przerw technologicznych" (na wysychanie i twardnienie). Pokażę jak pracować z konturówkami, jak ułatwić sobie nakładanie wzorów, jak nakładać lakier na wysoki połysk tak, aby efekt był jak najlepszy.
czas trwania 2 x ok.3,5h, cena 180zł"Scrapbooking, mixed media - Twoj notes."
12 luty  piatek godzina 17.00

     

Warsztat odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania, także początkujących. Na zajęciach zajmiemy się zdobieniem notesów z wykorzystaniem podstawowych technik mix mediowych. Będziemy wykorzystywać farby, tusze, gesso, szablony, stemple i różne ozdoby. Ostateczny wygląd notesu będzie zależeć od Twojej fantazji - zależnie od tego czy lubisz klimat steampunk w metalicznych kolorach czy delikatne, romantyczne motywy. Warsztat jest odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania, także takich które do tej pory nie miały styczności z technikami mix mediowymi.
czas trwania ok.3,5h, cena 110zł 


"Mixed media - art journal dla początkujących."
przekonaj się, że to zabawa także dla ciebie :)
20 luty  sobota godzina 11.00

  

Zapraszam na pierwsze zajęcia z cyklu "Art Journal dla początkujących" na których będę się strała przekonać Was, że wy też możecie być artystami, tworzyć wlasną sztukę - a przy tym doskonale odpoczywać. Nawet jeżeli wydaje sie Wam, że nie umiecie rysować, nawet jeżeli od czasu szkoły podstawowej nie mieliście pędzla w ręku - a i wtedy przekonano Was, że nie macie "zdolności plastycznych" dajcie sobie drugą szansę :) Wszytsko czego potrzebujecie do chęć twórczej zabawy!
Na tym warsztatcie zobaczycie czym w ogóle jest art journal, w czym i na czym można go tworzyć. Zapoznamy się z podstawowymi mediami (gesso, gel medium, farby, tusze), narzędziami i przyborami (stemple, maski, pędzle itp.) Powiem które moim zdaniem są najlepsze do stosowania w mixed mediach i dlaczego. Postaram się też opowiedzieć nieco o kompozycji i kolorach. Oczywiście każdy stworzy WŁASNĄ żurnalowa stronę, taką jaką mu podyktuje jego aktualny nastrój (być może nawet więcej niż jedną). Mam nadzieję, że to będzie początek cyklu zajęć, na których będziemy pozawać kolejne tajniki żurnalowania.
czas trwania ok.3,5h, cena 95zł 

Farby kredowe i przecierki 
DECOUPAGE ogólny na przedmiotach drewnianych
27 luty sobota godzina 11.00

  

Warsztat dotyczący klasycznego decoupage z użyciem serwetek. Odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Osoby początkujące będą mogły poznać podstawy techniki decoupage, osoby bardziej zaawansowane - spróbować zdobienia przedmiotów metodą "przecierek" oraz zapoznać się z bardzo modnymi ostatnio farbami kredowymi. Farby kredowe są niezwykle łatwe w użyciu oraz idealnie nadają się do ozdabiania większych przedmiotów i odnawiania mebli. Podpowiem też, jak dzięki drobiazgom i detalom sprawić, aby nasz przedmiot był bardziej interesujący. Na zajęciach ozdobimy drewniane pudełko - każdy będzie miał możliwość wyboru odpowiadającego mu motywu i kolorystyki.
Czas trwania spotkania ok. 3,5h  cena 110zł"Scrapbooking - kartki wielkanocne"
podstawy tworzenia kartek
04 marca  piatek godzina 17.00

    


Kartki okolicznościowe to jedna z najwdzięczniejszych form scrapowych. Własnoręcznie zrobione są niezwykle wdzięcznym prezentem, wspaniałą pamiątką i wyrazem uczuć dla bliskiej osoby. I naprawdę łatwo jest je zrobić :) Na tych warsztatach stworzymy kartki okolicznościowe w tematyce świątecznej. W czasie ich robienia zaznajomimy się z materiałami  narzędziami używanymi w scrapbookingu (tymi najprostszymi i tymi troszkę bardziej fachowymi). Opowiem o kompozycji kartek, sposobach na szukanie inspiracji. Osobom nieco bardziej zawansowanycm pokażę też kilka swoich sposobów na uatrakcyjnienie kartek. A przede wszystkim udowodnię, że scrapbooking to świetna zabawa, każdy może to robić i że NIE jest to drogie hobby. 
Czas trwania spotkania ok. 3,5h  cena 95zł


"Pisanki wielkanocne - trasfer wydruków"
podstawy tworzenia kartek
05 marca  sobota godzina 11.00

 

Będziemy ozdabiać wydmuszki gęsie moetodą transferu wydruków. Transfer wydruków na powierzchniach kulistych (wydmuszki, bombki) robi się nieco inną metodą niż na powierzchniach płaskich - spróbujemy tego na tym warsztatcie. Ozdobisz trzy pisanki wybranymi przez siebie motywami.
Czas trwania spotkania ok. 3,5h  cena 95zł


"Pisanki wielkanocne - decoupage na tkaninie"
podstawy tworzenia kartek
12 marca  sobota godzina 11.00

 

Pisanki powleknae materiałem to łatwa, szybka do zrobienia i bardzo dekoracyjna wielkanocna ozdoba. Mozna wykorzystać przy ich tworzeiu resztki materiałow zalegajace w szyfladach lub nawet stare obrusy, zasłonki, ubrania. My dodatkowo wykorzystamy technikę decoupage na tkaninie aby uakratcyjniś nasze jajeczka. Na warsztatch kazdy wykona dwie pisanki - dużą 15cm i mniejszą 10cm. A przede wszystki oczwiście nauczycie się jak tworzyć takie pisanki i będziecie mogli ich więcej wykonać w domu :)
Czas trwania spotkania ok. 3,5h  cena 95zł
zapisy na warsztaty i więcej informacji
retrodrobiazgi@gmail.com   lub    tel. 501 011 551

adres i mapka z dojazdem na dole tej strony

- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jeżeli jesteś zainteresowana jakimś konkretnym tematem - napisz,
  postaram się uwzględnić to w grafiku sobotnich spotkań grupowych.

Możliwe są też WARSZTATY INDYWIDUALNE Przygotuję zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb, do tego czego chcesz się nauczyć. Czas trwania spotkania 3-5 godz., cena zależnie od tematu i długości trwania ok. 180 - 250zł.

Możliwe tematy warsztatów:
DECOUPAGE:
- podstawy techniki decoupage, przyklejanie serwetki, praca z motywami z papieru;
- decoupage na przedmiotach drewnianych (pudełka, kuferki, tace, inne) pisanki, bombki;
- decoupage na szkle - karafki, butelki, lampiony;
- praca z własnymi wydrukami;
- spękania dwuskładnikowe;
- styl rustykalny, bielenie drewna;
- patynowanie, postarzanie;
- wypukłe ornamenty;
- inne tematy, które cię interesują :)

SCRAPBOOKING:
- podstawy pracy z papierem, wykorzystanie podstawowych narzędzi i materiałów;
- wykonanie kartek okolicznościowych na podstawie konkretnej kartki z mojej galerii; źródła inspiracji, zasady kompozycji;
- techniki pracy z tuszami - stemplowanie, cieniowanie, kolorowanie, postarzanie; tworzenie własnego tła;
- embossing na gorąco  różne wykorzystanie;
- podstawy metod mixmediowych - wykorzystanie gesso, kolorowych mgiełek, mediów akrylowych;
- tworzenie własnych albumów - na przykładzie minialbumu z Twoich zdjęć; podstawy techniki i kompozycji;
- tworzenie notesów i kalendarzy;
- wiele innych tematów, które Cię interesują :)


Jeżeli podobają Ci się moje prace prezentowane na blogu i masz ochotę nauczyć się robić podobne SERDECZNIE ZAPRASZAM :)

DOJAZD
Pracownia Rękodzieła RETRO DROBIAZGI, ul. Malczewskiego 118A
tramwaj nr 12 czwarty przystanek od dworca PKP


Wyświetl większą mapę

25 komentarzy:

 1. Jaka szkoda, że to na drugim końcu Polski z pewnością bym skorzystała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym chętnie skorzystała , ale w drugiej połowie lipca czy jest możliwy taki termin?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  jestem z Gdańska, często podziwiam Twoje prace i chętnie przyjdę na warsztaty Scrapbooking,

  pozdrawiam serdecznie
  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo żałuję, że jestem z drugiego końca Polski, bo posłuchałabym rad specjalistów :( Jednak mam paru znajomych z Gdańska, z którymi podzieliłam się informacją;) Myślę, że na pewno wpadną. I dziękuję za inspiracje i przepiękne dzieła sztuki, które wychodzą spod tak "artystycznych rąk" :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne piękności, wręcz niezwykłe. Kocham się w takich dudeńkach. Również i ja zamieszczę Twój link, na moim profilu. Do kolejki, po prezent się nie zapisuję, bo z pewnością, nie mam szans. Jednakże chciałabym sobie od Ciebie kupić tę szkatułkę różaną, którą umieściłaś na stronie głównej, a zatem chciałabym wiedzieć ile ona kosztuje ? Mieszkam w rejonie pomorskim, a więc jeśli tylko będę w Gdańsku z pewnością Cię odwiedzę. Tymczasem gratuluję tak wspaniałego talentu, serdecznie Cię pozdrawiając. Dobranoc...

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudeńkach *
  Przepraszam za błąd z przeoczenia i zauroczenia Twymi Dziełami. Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Libro - niestety nigdzie nie mogę znaleźć Twojego maila - więc piszę tutaj - czy mogłabyś w sprawie szkatułki napisać do mnie na adres retrodrobiazgi@gmail.com ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda ,że tak daleko bo również z checią bym się u Ciebie pojawiła. Może kiedyś...........oj milutkiego odprężenia wam życzę na warsztatach.Bo dla mnie decoupage to niesamowite odprężenie kocham te robótki.Pozdrawiam was słonecznie az ze Skoczowa koło bielska.Ania

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj Konstancjo , ja wprawdzie jestem z drugiego końca Polski ale akurat będę na wakacjach w dwóch pierwszych tygodniach lipca na półwyspie , więc chciałabym skorzystać z Twoich warsztatów scrapbookingowych , najbardziej interesuje mnie metody mixmediowe i technika pracy z tuszami . Aż żal że nie mogę uczestniczyć w najbliższych warsztatach . Pozdrawiam Iwona

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam pytanko. Będę w trójmieście pierwszy tydzień września. Czy nie jest przypadkiem planowany jakiś kursik na 8.09?

  OdpowiedzUsuń
 12. nowy terminarz warsztatów właśnie ogłoszony :) niestety, najbliższy będzie 15 września, wcześniej raczej nie dam rady - remont nam się przesunął ;(

  OdpowiedzUsuń
 13. witam chcialabym sie dowiedziec czy organizwane beda jakies warsztaty w terminie 26.11.2012-09.12.2012 ?
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam Pani Anno :) właśnie jestem na etapie układania grafiku na listopad i grudzień, najprawdopodobniej będą zajęcia w soboty 1 i 8 grudnia, jeżeli ma Pani jakieś sugestie co do tematyki - proszę o kontakt mailowy, może uda mi się to uwzględnić :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam,
  serdecznie dziekuje za odpowiedz co do terminu warsztatow.

  probowalam skontaktowac sie meilowo, niestety jest problem, gdyz wiadomosci wracaja.

  Dopiero zaczynam swoja przygode z decoupage.
  jestem zainteresowana zdobieniem mebli i szkla ta metoda.
  Mam nadzieje, ze szkolenia w terminei 1 i 8 grudnia beda zwiazane z moimi zainteresowaniami.  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. czy te wiadomości wracały w ostatnich dniach czy może w pierwszej połowie października? bardzo proszę napisać jeszcze raz, a jeżeli nie dojdzie proszę o kontakt na adres mbaniecka@bantel.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Oooo fajnie, że są warsztaty z dziećmi, tylko co zrobić jak się ma bliźniaki? Rozdzielić to nie bardzo się da :)

  OdpowiedzUsuń
 18. w sytuacjach nie typowych - dzwonimy, mailujemy - zawsze się da coś wymyśleć, nie dyskryminujemy mam więcej-dzietnych :))) choć oczywiście tata też może się wybrać, i będzie do pary ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. A no masz rację, nie wpadłam na to ;) Szkoda, że nam termin nie pasuje!

  OdpowiedzUsuń
 20. szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo warsztaty super :(

  OdpowiedzUsuń
 21. Konstancjo. Czy planujesz warsztaty z patynowania ,stosowania złoceń, decupage z efektem metalu?

  OdpowiedzUsuń
 22. o, przepraszam Bałatko - jakimś cudem przeoczyłam Twój wpis i nie odpowiedziałam; warsztaty z patynowania (postarzania) były w styczniu,ale powtarzają się co jakiś czas (przeważnie w temacie z wypukłymi ornamentami); złocenia prawdopodobnie będą w marcu - na dniach uzupełnię grafik :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ojej :( przegapiłam wasztaty z podstaw decoupage i cieniowania i tworzenia tła :( czy beda takie w najblizszym czasie jeszcze? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 24. oczywiście :) warsztaty ogólne z decoupage, cieniowania, ornamentów i postarzania powtarzają się cyklicznie co kilka-kilkanaście tygodni; zapraszam - proszę śledzić grafik :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Polecam wszystkim warsztaty u Pani Mirelli. Fantastyczna atmosfera. Pod okiem takiej "nauczycielki" okazuje się, że każdy potrafi wykonać cudeńka :). Robiąc zakupy w sklepiku zawsze można liczyć na cenne porady i pomysły. Przestałam robić zakupy w internecie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu za chwilkę poświęconą na napisanie komentarza, to szalenie miłe i motywujące :)

Wystąpił błąd w tym gadżecie.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails